Bloki rozdzielcze do rozwiązań przemysłowych

Pomimo że układy zasilania są coraz to bardziej rozbudowane, producenci postanawiają sprawę rozwiązać całkowicie inaczej, czyli poprzez zmniejszanie rozdzielnic oraz urządzeń służących do pomiaru energii.

Pozwala na to oczywiście aparatura modułowa oraz specjalne urządzenia, które rozdzielając poszczególną energię elektryczną, dzielą ją na różne pasma, bez konieczności stawiania nowych szaf rozdzielczych. Takim urządzeniem jest na pewno blok rozdzielczy. W jaki sposób on działa? Jakie ma zastosowanie?

Bloki rozdzielcze pozwalają w bardzo szybki oraz funkcjonalny sposób porozdzielać przestrzeń w obudowach rozdzielczo-sterowniczych. Dzięki blokom rozdzielczym możemy różne obwody połączyć z przewodami o różnym przekroju. Bloki także pozwalają na podłączenie różnych silników kilku fazowych ze sobą. Warto wspomnieć, że jest to naprawdę przydatne urządzenie, które ogranicza przestrzeń, jaką trzeba by było poświęcić na podłączenie energii elektrycznej. Jak z pewnością wiadomo, bardzo wiele osób pamięta jeszcze lata 80, gdzie urządzeń tych było naprawdę mnóstwo. Zapełniały one czasami kilka hal, w zależności od tego, jakie zastosowanie przemysłowe ich było.

Zastosowanie bloków rozdzielczych

Głównym zastosowaniem bloków rozdzielczych jest oczywiście przemysł ciężki oraz przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem różnorodnych wyrobów. Pozwala to na podłączenie różnorodnych maszyn, o różnym natężeniu do urządzeń. Dzięki temu, że blok rozdzielczy rozdziela napięcie prądu, a także różne fazy prądu, warto jednak także pamiętać, aby zakupić odpowiedni blok rozdzielczy, który znajdziemy u polecanych producentów. Tylko wtedy mamy pewność, że będzie on działał tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Jeżeli zaglądniemy na stronę Schneider Electric, która znajduje się pod tym linkiem: https://www.se.com/pl/pl/, z pewnością będziemy mogli obejrzeć bardzo dużo różnych urządzeń służących do elektryki, między innymi właśnie bloki rozdzielcze, które z pewnością przypadną nam do gustu. Warto decydować się na bardzo wysoką jakość.

Polecane artykuły