Co sprawia, że agregaty chłodnicze z technologią Freecooling są obecnie tak popularne?

Urządzenia HVAC na dobre wpisały się już we współczesny przemysł. Znajdują one bowiem zastosowanie zarówno w zajezdniach i sklepach, narażonych na wychłodzenie w zimowe dni, jak i magazynach żywności i chłodniach, wymagających utrzymania w nich stałej temperatury. Coraz częściej możemy również zetknąć się z nimi na terenie firmowych centrów danych. Obiekty tego typu opierają się bowiem na rozbudowanych serwerowniach, zapewniających sprawną wymianę oraz przetwarzanie informacji. Intensywna praca jednostek wymaga jednak zagwarantowania im optymalnego chłodzenia. Z tego też powodu, przedsiębiorcy stawiają na nowoczesne agregaty chłodnicze, bazujące na technologii Freecooling.

Freecooling – niezawodność i energooszczędność

Cechą szczególną tych wyjątkowych urządzeń jest przede wszystkim fakt, że wykorzystują one powietrze z zewnątrz do chłodzenia pomieszczeń. W efekcie, rozwiązanie to jest zarówno energooszczędne, jak i ekologiczne, co czyni je znakomitą opcją dla wszystkich przedsiębiorców, zainteresowanych przejściem na zrównoważony rozwój. Do najskuteczniejszych urządzeń HVAC tego typu należą przede wszystkim popularne agregaty Uniflair, zaprojektowane przez uznaną markę Schneider Electric. Oprócz darmowego chłodzenia, maszyny te odznaczają się także niewielkimi wymiarami, co pozwala na prosty montaż agregatu w praktycznie dowolnym miejscu.

Urządzenia Uniflair z technologią Freecooling charakteryzują się nowatorską, modułową konstrukcją, umożliwiającą późniejszą rozbudowę infrastruktury, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dzięki zintegrowanemu pakietowi Hydroponics, agregat może zostać połączony z wytwornicą, bez konieczności stosowania zewnętrznych pomp oraz tym podobnych sprzętów. Wentylatory o zmiennej prędkości oraz zarządzanie klimatyzatorami CRAC pozwalają na znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej przez urządzenie. Nic nie stoi tu także na przeszkodzie, aby zintegrować agregat z systemem zarządzania budynkiem lub siecią LAN. Dzięki temu, zarządzanie jego pracą nie wymaga bezpośredniego operowania ustawieniami urządzenia.

Polecane artykuły