Czym są korytka kablowe i do czego służą?

Wbrew pozorom korytka kablowe są bardzo przydatne na co dzień, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ z prądu korzystamy cały czas. Korytka kablowe wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle elektronicznym, trudno to sobie wyobrazić, ale bez nich nie moglibyśmy wykonywać, na przykład instalacji elektrycznych. Czym są właściwie korytka kablowe i do czego konkretnie służą? Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Warto zaznaczyć, że korytka kablowe służą przede wszystkim do poprowadzenia instalacji elektrycznej, nie są jednak wykorzystywane, jak może się powszechnie wydawać, w domach, a na skalę przemysłową. Montowane są zatem najczęściej na dużych halach, w firmach produkcyjnych, do poprowadzenia elektryczności miejskiej. Ich podstawową zaletą jest to, że dzięki ich zastosowaniu jest możliwe poprowadzenie bardzo szybko elektryczności, co więcej, w momencie zużycia się danego przewodu, można w ekspresowym tempie wymienić poszczególne kable.

Jak montujemy korytka kablowe?

Co ciekawe, korytka kablowe montuje się zazwyczaj poprzez podwieszenie ich na suficie. Elektryk wkłada następnie kable do otworów i dzięki temu może poprowadzić swobodnie elektryczność. W ten sposób zamontowane kable nie niszczą się, a także nie są narażone na uszkodzenia. Co więcej, korytka kablowe zapewniają także bezpieczeństwo ich użytkownikom dzięki temu, że stanowią osłonę kabli, mamy pewność, że nie porazi nas prąd.

Z czego wykonane są korytka kablowe?

Korytka kablowe wykonuje się typowo z tworzyw sztucznych, które można następnie poddać recyklingowi, niekiedy wykorzystuje się także elementy blachy perforowanej. Co najważniejsze, te urządzenia można spotkać w różnych szerokościach, dlatego bez problemu dopasujecie do nich kable.

Gdzie znaleźć tego typu korytka kablowe? Z pewnością warto szukać u renomowanych producentów. Jednym z lepszych sklepów jest oczywiśnie Schneider electric. Na stronie: https://www.se.com/pl/pl/, z pewnością możecie przejrzeć odpowiednie produkty i dostosować je do swoich potrzeb!

Polecane artykuły