Zdalne zarządzanie zasilaczami UPS – dlaczego jest tak przydatne?

Monitorowanie UPS to praktyka, po którą sięga coraz więcej polskich przedsiębiorców. Powodem jest tu przede wszystkim wygoda takiego rozwiązania, a także usprawniona eksploatacja serwerowni. To z kolei przekłada się na znacznie mniejsze koszty serwisu oraz zużycia energii, a także obniżenie awaryjności wykorzystywanych urządzeń. Przykładem specjalistycznego oprogramowania tego typu jest tu chociażby PowerChute Business Edition, opracowany przez firmę Schneider Electric – europejskiego lidera w dziedzinie automatyki przemysłowej. W niniejszym artykule opowiemy o korzyściach, związanych z implementacją systemów do zarządzania zdalnego.

 

Funkcjonalność programów do monitorowania UPS

Odpowiednie dostosowanie pracy zasilaczy awaryjnych to kwestia, której nie powinna bagatelizować żadna firma, operująca ogromną ilością danych. To właśnie one odpowiadać bowiem będą za zapewnienie urządzeniom odbiorczym skutecznego zasilania awaryjnego, zapobiegając tym samym uszkodzeniom plików i sprzętu. Monitorowanie UPS, oprócz zdalnego sterowania, oferuje również możliwość kontroli pracy urządzeń IT. To z kolei przekłada się na możliwość wszczęcia odpowiednich działań, ograniczających emisję dwutlenku węgla. Dzięki szczegółowym raportom oceny ryzyka, użytkownicy są w stanie wykryć potencjalne nieprawidłowości w pracy instalacji, umożliwiając tym samym szybkie ich skorygowanie, zanim dojdzie do samej awarii. Na uwagę zasługują tu również specjalistyczne analizy, pozwalające na wykrycie przyczyny problemu przed pogorszeniem się sytuacji.

 

Zalety monitorowania UPS

Monitorowanie UPS, dzięki swojemu zaawansowaniu, niesie ze sobą szeroki wachlarz zalet. Ponieważ resetowanie listwy można zarządzić zdalnie, nie ma tu konieczności wzywania ekipy serwisantów do budynku, w którym mieści się serwerownia. To z kolei przekłada się na znacznie większe oszczędności. Oprogramowanie monitorujące jest przy tym do bardzo bezpieczne, umożliwiając przedsiębiorcy nie tylko zabezpieczenie dostępu hasłem, ale również utworzenie kilku grup użytkowników o różnych stopniach upoważnienia. Programy tego typu pozwalają także na znaczną redukcję opłat za energię elektryczną, co jest szczególnie istotne w dobie rosnących cen.

Polecane artykuły