Nowoczesne systemy, usprawniające komunikację z firmowymi urządzeniami

W dobie postępującej nowoczesności, komunikacja na linii człowiek-maszyna stała się już praktycznie standardem. W serwerowniach coraz częściej stosuje się monitoring UPS, pozwalający na zdalne zarządzanie zasilaniem awaryjnym. W przemyśle produkcyjnym prym wiodą z kolei specjalistyczne komputery przemysłowe, przeznaczone do kontroli pracy każdej z maszyn w czasie rzeczywistym z jednego miejsca. Technologie tego typu to oczywiście nie tylko większa wygoda operatorów i menadżerów, ale również zoptymalizowanie pracy firmy i zwiększenie jej ogólnej efektywności. Jak zauważają eksperci z całego świata, inteligentne systemy ograniczają zużycie energii, a co za tym idzie – zapobiegają wyczerpywaniu się surowców naturalnych. Lepszy wgląd w stan maszyn i codziennych procesów to także możliwość łatwiejszego przewidzenia awarii oraz skutków rozbudowy. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest postawić na lepszy kontakt z naszymi maszynami.

Zalety pracy z panelem HMI

Panel HMI to niezwykle przydatne urządzenie, przeznaczone do pracy z pojedynczymi urządzeniami oraz mniejszymi liniami produkcyjnymi. Z jego pomocą, użytkownik jest w stanie nie tylko włączać i wyłączać maszyny, ale również kontrolować wydajność ich pracy. Panele tego typu są również wykorzystywane do analizy danych procesowych urządzenia lub instalacji w celu usprawnienia optymalizacji oraz zarządzania nimi. Urządzenia te informują nas również o wszelkich problemach, wykrytych przez urządzenia. Przykładem jest tu chociażby komunikat o niskim poziomie oleju w jednej z maszyn. Niewątpliwym atutem tego typu urządzeń jest także prosta, intuicyjna obsługa.

Zdalny monitoring UPS

Listwy UPS to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej serwerowni. Warto jest zatem pomyśleć nad zwiększeniem jej funkcjonalności, w celu jeszcze lepszego zabezpieczenia urządzeń oraz danych. Programy do monitoringu UPS to szereg niezwykle pożytecznych funkcji, umożliwiających chociażby zdalne resetowanie listwy, bez konieczności wzywania specjalistów do innego budynku. Zarządzanie listwą za pomocą programu to również lepsze przewidywanie potencjalnych awarii. Podobnie jak w przypadku paneli HMI, także i tutaj w ręce użytkownika zostaje oddany starannie zaprojektowany, intuicyjny interfejs.

Polecane artykuły